Земля
Земля
5/5
5
Average: 4.8 (36 votes)
Thank you! Your vote has been counted.

Earth

 Oleksandr Dovzhenko
1930 year
drama
83
eng
Synopsis

Earth is the most famous Ukrainian film, a world cinema masterpiece, and a poetic film about collectivization in Ukraine at the end of the 1920s. The film tells about the creation of the first collective farm communes and class enmity: Vasyl, a member of the Komsomol, with the help of a local party organization, gets a tractor and plows private boundaries "on kulak fields". However, this enthusiasm will cost him dearly.

The film is shown with the new soundtrack, created by the Ukrainian ethno-chaos band DakhaBrakha. This soundtrack reinvents the film from the point of view of a person of the 21st century and, simultaneously, preserves the authenticity of the feelings and references of the 1920s and 30s.

Read in full
×
Film trailer «Earth »

Similar movies

All films
Did you like the film? Picked up for you a few more with a similar vibe
/
Impressions of the film
Comments
Sorting
Profile picture for user sydmitry
Дмитро Сидоренко
визнаний шедевр світового кіномистецтва, поетична кінооповідь про колективізацію в Україні наприкінці 1920-х років. Те, що спершу виглядало як класична агітка соцреалізму, виявилося куди авангарднішим твором. Чого лише варта сцена, в якій селянка (Юлія Солнцева) від розпачу рве на собі одяг і побивається абсолютно гола перед глядачем. В результаті, критики на кшталт Павла Бляхіна, Хрисанфа Херсонського та Дем'яна Бєдного дорікали режисеру за незрозумілість його твору масам, недостатній осуд куркулів, зображення оголеної актриси. Премʼєра фільму відбулась 8 квітня 1930 року, а за девʼять днів стрічку зняли з показів. Реабілітували «Землю» лише по смерті режисера, а у 1958 році на міжнародного конгресі кінокритиків в Брюсселі її назвали в числі дванадцяти найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. У 2012-му році «Землю» на замовлення Довженко-Центру відреставрували. Фільм німий, тому важливим є музичний супровід, який в оновленій версії створили «ДахаБраха». Графіку титрів відновити українською теж було складно, це вдалося зробити за єдиним уцілілим оригінальним титром «води в радіяторі нема».
du Plessis Nancy
What a gorgeous film! I also loved Dhaka Brakha's soundtrack. A great classic. I'm deeply moved and also joyous.
Profile picture for user marich.diakov.art
Ріна Дякова
Це найестетичніший фільм з усіх, що я бачила. Це я як естет кажу.
Profile picture for user liyen.nhuyen@gmail.com
Liyen Nhuyen
Дивилася з подружкою Британкою - вона в захваті, мене перенесло в дитинство до бабиних і прабабиних історій. От як кіно робили шикарно - так що і за 100 років щось в тобі смикає ...
Вардуш Арутюнян
Сильно.