Какофонія Донбасу
Какофонія Донбасу
4.7/5
4.74074
Average: 4.7 ( 27 votes )
Thank you! Your vote has been counted.

The Cacophony of the Donbas

Igor Minaiev
2018 year
history
61
ukr, rus
eng, fra
Synopsis

A contemplative film whose idea is to explore the creation of the myth about the Donbas by using archive footage from documentary and feature films. Once life promised to become a symphony of work, joy and welfare, but turned out to be a delusion and a manipulation. Now there are no illusions left. The symphony of the Donbas has turned into a cacophony of the Donbas.

Read in full
×
Film trailer «The Cacophony of the Donbas »
Impressions of the film
Comments
Sorting
Богдан Образ
Дуже якісна підбірка різноманітних документальних сюжетів про Донбас, які є справжніми й цінними взірцями радянської пропаганди. Починається з чорно-білих кадрів 1930-х років, знятих під егідою Дзиґи Вертова, де у шахтарів бездоганні умови праці і престижні доходи, харчуються вони у їдальні, що нагадує гастрономічні ресторани Парижа, а їхні жінки купують останні новинки французької моди. Далі окрім “потьомкінських сел” і рожевих окулярів, поступово показуються справжні реалії регіону: важка, небезпечна і шкідлива робота, часті аварії, затримки зарплатні, алкоголізм, кримінал... Цікаво було дізнатися про страйки шахтарів, що певним чином передували незалежності України. Закінчується фільм кадрами російської агресії, яка була здійснена якраз саме завдяки російській пропаганді, що панувала на Донбасі (особливо після Майдану).
Євгеній Кармазин
Фільм, який повинен побачити кожен українець!
Наталя Федченко
Дякую авторам, фільм - це біль і смуток людської глупоти та ненависті
Rudolf Volk
Згодна,цей фільм повинен подивитися кожен українець.Але розумію,що більшості це не потрібно.В моєму колі є тільки кілька чоловік,яким я могла рекомендувати цю сторінку.
Serhii Povísenko
 Ухх. ну і кіно. Гарний, дуже гарний фільм. Мені на думку прийшло, що шахтарі дещо схожі на гномів Толкіна. Копали, копали, копали та й докопались - в чорних надрах землі вони знайшли свою погибель. Чим глибше шахтарі копали - тим гірше вони жили. Адже в ті ж самі 20-30ті роки копальні не були такими ні глибокими, ні небезпечними. Копати було "легше", якщо так можна висловитись, бо вся ця індустріалізація, яка горіла саме на вугіллі Донбасу, тільки-тільки но починала розігрівати своє прагнення, свій апетит. Поклади були все ж ближче до поверхні, що потребувало менш складних підходів, інших технологій, а це все створювало зовсім інші ризики. Що ми бачимо сьогодні? Всі розвинені країни проходять етап деіндустріалізації, це звичайно не означає знищення важкої промисловості, а більше її відхід на другі ролі в плані прибутків. Та все ж таки знищення також може трапитися, коли обидві сторони - держава та промисловці, не змогли знайти консенсусу, як то, наприклад це трапилося й у Британії. Це потім жевріє, жевріє, жевріє аж поки не спалахне або Війною на Сході, або політичною дезінтеграцією з ЄС підігрітою англійським імперіалізмом. Я думаю, що епізод стрічки, де втрата консенсусу яскраво показна, це коли партієць під час страйку промовляє "хто б міг подумати, що шахтар може стати особистістю" і показує який клапоть паперу підписаний номенклатурщиками - це той момент де проглядається докорінна відсутність порозуміння та спільних цінностей, загострення політично-соціальної кризи, яка знищує шахтарський міф, а з ним - і весь міф совітів.
Gianni Stella
This is a great movie #slavaukraïni
Володимир Короляк
Гірка правда яку нажаль не всі сприймають і продовжують жити ілюзії пропоганди. Дякую авторам за чудову роботу
Profile picture for user oleh.sannikov@gmail.com
Санні
Левова частина фільму - про радянський культ робочої людини, втім, розірване в часі порівняння (безтурботне життя 60х проти страйків початку 90х) залишає знаки питань і недовіру - так як воно було в середині 20-го століття? Пропаганда чи таки дійсність? Бо ж перед падінням імперії не лише шахтарі потрапили в злидні. З 90х картинка стрибає одразу в 2014 на початок війни, і починається дидактичний наратив про Росію, на перший план виходять російські найманці. А шахтарі забуті. Тому, моя оцінка за актуальність і важливість теми, використаний матеріал - 5, за фрагментарність - трійка.
Profile picture for user catherine.steffen1@orange.fr
Catherine Steffen
A very good documentary which helps to better understand what happened in this region in the past and what is going on today in Donbass and Donesk. I hope a lot of people will take time to watch it.
Василь
Чому немає опису фільму?